ТЕМА ДЛЯ ПРОСЬБ О МОЛИТВЕ (доступно незарегистрированным)

Анатолий Митрофанов

15.01.1961- 05.07.2021
Православный христианин
Братья и сестры. Прошу молитв о мне грешном - очень тяжелый духовный период пошел...
Помоги Вам Господь, Леонид!

  • Живы́й въ по́мощи вы́шняго, въ кро́вѣ Бо́га небе́снаго водвори́тся,
  • рече́тъ Го́сподеви: засту́пникъ мо́й еси́ и прибѣ́жище мое́, Бо́гъ мо́й, и упова́ю на него́.
  • Я́ко то́й изба́витъ тя́ от сѣ́ти ло́вчи и от словесе́ мяте́жна:
  • плещма́ свои́ма осѣни́тъ тя́, и подъ крилѣ́ его́ надѣ́ешися: ору́жiемъ обы́детъ тя́ и́стина его́.
  • Не убои́шися от стра́ха нощна́го, от стрѣлы́ летя́щiя во дни́,
  • от ве́щи во тмѣ́ преходя́щiя, от сря́ща {от нападе́нiя} и бѣ́са полу́деннаго.
  • Паде́тъ от страны́ твоея́ ты́сяща, и тма́ одесну́ю тебе́, къ тебѣ́ же не прибли́жится:
  • оба́че очи́ма твои́ма смо́триши и воздая́нiе грѣ́шниковъ у́зриши.
  • Я́ко ты́, Го́споди, упова́нiе мое́: вы́шняго положи́лъ еси́ прибѣ́жище твое́.
  • Не прiи́детъ къ тебѣ́ зло́, и ра́на не прибли́жится тѣлеси́ твоему́ {селе́нiю твоему́}:
  • я́ко а́нгеломъ свои́мъ заповѣ́сть о тебѣ́, сохрани́ти тя́ во всѣ́хъ путе́хъ твои́хъ.
  • На рука́хъ во́змутъ тя́, да не когда́ преткне́ши о ка́мень но́гу твою́:
  • на а́спида и васили́ска насту́пиши, и попере́ши льва́ и змі́я.
  • Я́ко на мя́ упова́, и изба́влю и́: покры́ю и́, я́ко позна́ и́мя мое́.
  • Воззове́тъ ко мнѣ́, и услы́шу его́: съ ни́мъ е́смь въ ско́рби, изму́ его́ и просла́влю его́:
  • долгото́ю дні́й испо́лню его́ и явлю́ ему́ спасе́нiе мое́.
 
Православный христианин
О, Премилосердый Боже, Отче, Сыне и Святый Душе, в нераздельной Троице поклоняемый и славимый, призри благоутробно на рабу Твою Наталию, болезнею одержимую; отпусти ей вся согрешения ея; подай ей исцеление от болезни; возрати ей здравие и силы телесныя; подай ей долгоденственное и благоденственное житие, мирные Твои и примирные благая, чтобы она вместе с нами приносила благодарные мольбы Тебе, Всещедрому Богу и Создателю моему.

Пресвятая Богородица, всесильным заступлением Твоим помоги мне умолить Сына Твоего, Бога моего, об исцелении рабы Божией Наталии.

Все святые и ангелы Господни, молите Бога о больной рабе Его Наталии. Аминь.
 

Мария

другиня
Команда форума
Новосибирск
Православный христианин
Братья и сестры, прошу молитв о здравии: младенца Георгия и обо мне (чтоб хватило терпения, спокойствия и физ.сил)
спасибо

БЛАГОДАРЮ ЗА МОЛИТВЫ ОТ НАС. БЛАГОСЛАВИ ВАС
ГОСПОДЬ!
 
Последнее редактирование:

Анатолий Митрофанов

15.01.1961- 05.07.2021
Православный христианин
Братья и сестры, прошу молитв о здравии: младенца Георгия и обо мне (чтоб хватило терпения, спокойствия и физ.сил)
спасибо
Господи, помилуй! Пресвятая Богородица, спаси! Все святые молите Бога о р.Б. Георгии и Марии!
 

Анатолий Митрофанов

15.01.1961- 05.07.2021
Православный христианин
Господи Иисусе Христе, молитвами Богородицы, помоги р.Б. Екатерине!
 

Вложения

  • 381de5c1f13715f55f50f0d26c9e5de3.jpg
    381de5c1f13715f55f50f0d26c9e5de3.jpg
    709,2 KB · Просмотры: 67

Жанна2525

Участник, заслуживающий доверия
ХМАО-Югра
Православный христианин
Катя, смотри, что есть на сайте Храма во имя иконы Божией Матери "Прибавление ума": и молитвы и акафист.


Еще прп Сергию Радонежскому, св.Косме и Дамиану, св.прав. Иоанну Кронштадскому и св. Кириллу и Мефодию об этом деле можно молиться.

Сегодня и за тебя и за себя подала заказную. Надо в следующий раз так и написать, чтоб про прибавление ума просим :)
 
Православный христианин
Царство небесное убиенному Евгению, вечная память, вечный покой!
(У Олимпиады не получается "инет" обкатать ... пока ... научится ... :))
 
Сверху