Песни душевные и духовные от православных братьев из других стран

Тема в разделе "Песнопения", создана пользователем М а к с и м, 4 фев 2019.

1. М а к с и м

М а к с и м

Православный христианин
    сербские

Живо православие
    Видишь ли Боже, что делают звери, детям глаза закрывают / Они бы уста наши отравили лишь за веру, в честь Святого Креста. / Они бы уста наши отравили лишь за веру, в честь Святого Креста.
    Сколько крови попили нашей балии и усташи (боснийцы и хорваты), / Сколько ран и воронья слетается из Турции и Ирана / Сколько ран и воронья слетается из ада и Ватикана.
    Бог нам благоволит, Бог нас любит, даст Бог и мир и здравие, / Живы сербы, живы сербы, живо православие, / Живы греки, живы русские, живо православие.
    Сколько слез требует свобода, которая выйдет из мрака. / Сколько ран и воронья слетается из Турции и Ирана / Сколько ран и воронья слетается из ада и Ватикана".
    Бог нам благоволит, Бог нас любит, даст Бог и мир и здравие, / Живы сербы, живы сербы, живо православие, / Живы греки, живы русские, живо православие.

Живело Православље
    Видиш ли Боже, шта звери раде дечиje оче ваде, / Они би отров на наша уста због часног Светог Крста! / Они би отров на наша уста због часног Светог Крста!
    Колко су крви попили наше баље и усташе, / Колико рана и врана са грана из Турске и Ирана, / Колико рана и врана са грана из пакла и Ватикана.
    Бог нас воли, Бог нас љуби, даће Бог и мир и здравље, / Живели Срби, живели Срби, живело Православље! / Живели Грци, живели Руси, живело Православље!
    Колико суза треба слободи, из мрака да се роди, / Колико рана и врана са грана из Турске и Ирана, / Колико рана и врана са грана из пакла и Ватикана.
    Бог нас воли, Бог нас љуби, даће Бог и мир и здравље, / Живели Срби, живели Срби, живело Православље! / Живели Грци, живели Руси, живело Православље!" /

сербские

Заклетва српске жандармерије Видовдан 2012. Присяга в сербской жандармерии.

Христе Боже
    (Косовская Битва)

Христе Боже, распятый и святый, / Сербская земля летит в облаках. / Летит она в небесной вышине, / А её крылья - реки Морава и Дрина.
    Прощай, мой первый неродившийся сын, / Прощай, роза, и прощай, розмарин. / Прощайте, лето, осень и зима / Мы уходим безвозвратно.
    На Троицу Святую / Мы уезжаем на Косово Поле. / Уезжаем на судьбой назначенное место, / Прощайте, мама, сестра и невеста.
    Прощай, мой первый неродившийся сын, / Прощай, роза, и прощай, розмарин. / Прощайте, лето, осень и зима / Мы уходим безвозвратно.

Христе Боже
    Христе Боже распети и свети, / српска земља кроз облаке лети. / Лети преко небеских висина, / крила су јој Морава и Дрина.
    Збогом први нерођени сине, / збогом ружо, збогом рузмарине. / Збогом лето, јесени и зимо, / одлазимо да се не вратимо.
    На три свето и на три саставно, / одлазимо на Косово равно. / Одлазимо на суђено место / Збогом мајко, сестро и невесто.
    Збогом први нерођени сине, / збогом ружо, збогом рузмарине. / Збогом лето, јесени и зимо. / Одлазимо да се не вратимо.
    Кад је драга да одлазим чула / за калпак ми невен заденула. / Кад је драга да одлазим чула / за калпак ми невен заденула.
    Збогом први нерођени сине, / збогом ружо, збогом рузмарине. / Збогом лето, јесени и зимо. / Одлазимо да се не вратимо.

сербские

Песня святому новомученику Харитону
    Чёрная река прославляет воина Христова, / Харитона, прославленного св. мученика, / Который за Христа страдал и кровь свою проливал, / И на небесах сейчас за нас Богу молится.
    И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон. / И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон.
    Отец Харитон, Богом избранный, / Мученик святой, Богом увенчанный; / В глазах моих твоя жертва блистает, / Свою кровь ты отдал за веру и Христа.
    И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон. / И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон.
    Тихий и сильной воли, пламенный ревнитель, / Без страха смерти, подвиг его возлюбите ; / Боголюбивом сердцем он был одарён, / Потому что за Христа кровь проливал.
    Подземным духом всем стадом озверев, / Желающие сербской крови взбесились; / Хотел и Христа кровь пролить, / Но безумный не знает, что кров душу моет.
    Ты ликуешь сейчас с хором мучеников, / Пока я битву веду силой смертного; / Одолеть бури этого безумного мира, / Поэтому помоги мне, помоги дитю.
    Сохраним нашу веру - святое православие, / (Идущую) от царей сербских славной династии; / Покаянием жарким душу я умою, / И Царство Небесное верой добуду.
    Святой мученик, прошу тебя, молюсь: / Помоги всякую напасть мне одолеть. / А когда крестом злобного змея побежу, / С тобой на Христа, Господа нашего, погляжу.

Песма св.новомученику Харитону
    Црна река слави Христова војника / Харитона светог славног мученика / Што за Христа страда и крв своју проли / Па на небу сада за нас Бога моли
    И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне / И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне
    Оче Харитоне, Богом изабрани / Мучениче свети Богом овенчани / У очима мојим твоја жртва блиста / Своју крв си дао за Бога и Христа
    И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне / И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне
    Тих и крепке воље, ватрени ревните / Без страха од смрти, подви га љубите / Богољубним срцем обдарен си био / Зато си за Христа радо крв пролио
    Духом испод земља чопоро озверени / Жељан српске крви беше побеснели / Хтео је и Христа крвљу да излије / Ал безумни не зна да крв душу мије
    Ти ликујеш сада с хором мученика / Док ја битку бијем снагом самртника / Да одолим бури овом лудом свету / Зато ми помози, помози детету
    Да очувам веру свето православље / Од царева српских обитељи славне / Покајањем топлим душу да умијем / Да небеско царство вером задобијем
    Мучениче свети, молим ти се молим / Помози да свакој напасти одолим / А кад крстом злобну аждају победим / Да са тобом Христа цара нашег гледим

Последнее редактирование: 4 фев 2019
  2. М а к с и м

М а к с и м

Православный христианин
    сербские

Даница Црногорчевић
    Драган Мишкович

Говори, Господи
    (на стихи свт. Николая Сербского, см. 1 Цар. 3:10 "Говори, Господи, ибо слышит раб Твой")

Говори Господе, слуга Твој Те слуша / Тебе, само Тебе, жељна му је душа / Немоћан је слуга да види и чује / Док у њему Твоје не заструје струје
    Помози мом виду, помози мом слуху, / Слава Оцу, Сину и Светоме Духу.
    Говори Господе, пре свршетка пута / Да ми с правог пута душа не залута / Говори ми тихо, ал нек буде јасно / Говори Преблаги, док не буде касно
    Помози мом виду, помози мом слуху / Слава Оцу, Сину и Светоме Духу.
    Знам: говорио си, ал опет говори, / Док од Твојих речи срце се разгори, / Док се вид отвори, и слух се оснажи / О говори Оче, слугу Твог ублажи
    Знам: говорио си кроз Пророке давне / И кроз Сина свога и кроз свеце славне, / Ал, смилуј се црву, говори поново, / На језику Твоме, старо бива ново.
    Нека речи Твоје у мени забрује / Да Твој слуга чује и браћи казује / Говори Господе, слуга Твој Те слуша / Твога слатког гласа жељна му је душа

сербские

О, Сербия, дом Божий
    Рабы куют для тебя цепи, / Оковами ломают твою гордость, / Плюя тебе в лицо, / О, Сербия, дом Божий.
    Ноги их на зло проворны, / Они порочат тебе по всему свету. / Выбрав участь - тебя ненавидеть, / Они клеветой тебе венок сплетают.
    С развратом те бы женщины / Платья смрадные тебе скроили, / Но они не могут изменить / Твою душу, сердце твоё.
    Поэтому хотят тебя мучать, / Ты - вызов безумным. / Ненавистник тебя распинает, / О, Сербия, дом Божий.
    Соринки из твоего глаза вынимают / Пни без благодати. / Не понимают они, что делают, / Ведь это как Небеса обернуть.
    Кто в тебя бросает камень, / Тому грех записывается. / Отчизна праотцов, / проникнутая Святым Духом.
    Бесноватые хотят тебя бить, / Разъярённым тебя бы погубить, / Волоча тебя через трясину, / О, Сербия, дом Божий.
    Оскорбляют тебя от отчаяния, / Стёрли бы тебя с лица Земли, если б могли. / А ты вне их досягаемости, / Ты принадлежишь Христу Богу.
    Кто гнушается твоего образа, / Тот не видит красоту Божью; / Родина мучеников, / Путь к вечной жизни.
    Родина мучеников, / Путь к вечной жизни. /

Ој Србијо, Божји доме!
    Робови ти ланце кују, / оковима понос ломе. / Док те по образу пљују, / ој Србијо Божји доме
    Ноге су им на зло брзе, / злогласе те свуд по свету. / Изабравши да те мрзе, / клеветом ти венац плету
    Са блудом би да те жене, / хаљине ти смрадне кроје. / Ал не могу да измене, / твоју душу срце твоје.
    Зато желе да те киње, / изазов си безумноме. / Ненавидник те распиње, / ој Србијо Божји доме.
    Труње ти из ока ваде, / пањеви без благодати. / Не разумеју шта раде, / ко ће Небо да облати.
    Ко на тебе камен баца, / грех му у прашини пише. / Отаџбино праотаца, / кроз које Дух Свети дише.
    Бесни хоће да те туку, / јаросни би да те згроме. / Док те кроз каљугу вуку, / ој Србијо Божји доме.
    Вређају те из очаја, / збрисали би те да могу. / Ти си им ван домашаја, / ти припадаш Христу Богу.
    Ко се гнуша твога лика, / Божју не види лепоту. / Отаџбино мученика, / стазо вечноме животу.

3. М а к с и м

М а к с и м

Православный христианин
    P.S.
    сербские

Господи, Боже мой, благослови народ Твой

Наша вера православна. (Ихтис, живое)

Господь пришел. Господе дођи (Даница Никић)

Красный цветок

4. М а к с и м

М а к с и м

Православный христианин
    P.S.
    грузинские

„შევიდე სახლსა შენსა“ - მამა სერაფიმესა და „მუხამბაზის“ ემოციური გალობა
    Войду в Твой дом из-за обилия Твоей любви и милости

Последнее редактирование: 4 фев 2019
    Евгений Панин нравится это.
  5. Аника

Аника

Казахстан. Семей
    Православный христианин
    Нежданая радость. ) Спасибо.

М а к с и м нравится это.
  6. Евгений Панин

Евгений Панин

Православный христианин
  7. Димитрий. К

Димитрий. К

Православный христианин
    Концерт Серафима Бит Хариби 31 мая 2018 Краснодаская филармония.

Александрова Галина нравится это.

Поделиться этой страницей