Песни душевные и духовные от православных братьев из других стран

Православный христианин
сербские

Живо православие
Видишь ли Боже, что делают звери, детям глаза закрывают / Они бы уста наши отравили лишь за веру, в честь Святого Креста. / Они бы уста наши отравили лишь за веру, в честь Святого Креста.
Сколько крови попили нашей балии и усташи (боснийцы и хорваты), / Сколько ран и воронья слетается из Турции и Ирана / Сколько ран и воронья слетается из ада и Ватикана.
Бог нам благоволит, Бог нас любит, даст Бог и мир и здравие, / Живы сербы, живы сербы, живо православие, / Живы греки, живы русские, живо православие.
Сколько слез требует свобода, которая выйдет из мрака. / Сколько ран и воронья слетается из Турции и Ирана / Сколько ран и воронья слетается из ада и Ватикана".
Бог нам благоволит, Бог нас любит, даст Бог и мир и здравие, / Живы сербы, живы сербы, живо православие, / Живы греки, живы русские, живо православие.

Живело Православље
Видиш ли Боже, шта звери раде дечиje оче ваде, / Они би отров на наша уста због часног Светог Крста! / Они би отров на наша уста због часног Светог Крста!
Колко су крви попили наше баље и усташе, / Колико рана и врана са грана из Турске и Ирана, / Колико рана и врана са грана из пакла и Ватикана.
Бог нас воли, Бог нас љуби, даће Бог и мир и здравље, / Живели Срби, живели Срби, живело Православље! / Живели Грци, живели Руси, живело Православље!
Колико суза треба слободи, из мрака да се роди, / Колико рана и врана са грана из Турске и Ирана, / Колико рана и врана са грана из пакла и Ватикана.
Бог нас воли, Бог нас љуби, даће Бог и мир и здравље, / Живели Срби, живели Срби, живело Православље! / Живели Грци, живели Руси, живело Православље!" /

сербские

Заклетва српске жандармерије Видовдан 2012. Присяга в сербской жандармерии.

Христе Боже
(Косовская Битва)

Христе Боже, распятый и святый, / Сербская земля летит в облаках. / Летит она в небесной вышине, / А её крылья - реки Морава и Дрина.
Прощай, мой первый неродившийся сын, / Прощай, роза, и прощай, розмарин. / Прощайте, лето, осень и зима / Мы уходим безвозвратно.
На Троицу Святую / Мы уезжаем на Косово Поле. / Уезжаем на судьбой назначенное место, / Прощайте, мама, сестра и невеста.
Прощай, мой первый неродившийся сын, / Прощай, роза, и прощай, розмарин. / Прощайте, лето, осень и зима / Мы уходим безвозвратно.

Христе Боже
Христе Боже распети и свети, / српска земља кроз облаке лети. / Лети преко небеских висина, / крила су јој Морава и Дрина.
Збогом први нерођени сине, / збогом ружо, збогом рузмарине. / Збогом лето, јесени и зимо, / одлазимо да се не вратимо.
На три свето и на три саставно, / одлазимо на Косово равно. / Одлазимо на суђено место / Збогом мајко, сестро и невесто.
Збогом први нерођени сине, / збогом ружо, збогом рузмарине. / Збогом лето, јесени и зимо. / Одлазимо да се не вратимо.
Кад је драга да одлазим чула / за калпак ми невен заденула. / Кад је драга да одлазим чула / за калпак ми невен заденула.
Збогом први нерођени сине, / збогом ружо, збогом рузмарине. / Збогом лето, јесени и зимо. / Одлазимо да се не вратимо.

сербские

Песня святому новомученику Харитону
Чёрная река прославляет воина Христова, / Харитона, прославленного св. мученика, / Который за Христа страдал и кровь свою проливал, / И на небесах сейчас за нас Богу молится.
И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон. / И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон.
Отец Харитон, Богом избранный, / Мученик святой, Богом увенчанный; / В глазах моих твоя жертва блистает, / Свою кровь ты отдал за веру и Христа.
И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон. / И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон.
Тихий и сильной воли, пламенный ревнитель, / Без страха смерти, подвиг его возлюбите ; / Боголюбивом сердцем он был одарён, / Потому что за Христа кровь проливал.
И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон. / И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон.
Подземным духом всем стадом озверев, / Желающие сербской крови взбесились; / Хотел и Христа кровь пролить, / Но безумный не знает, что кров душу моет.
И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон. / И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон.
Ты ликуешь сейчас с хором мучеников, / Пока я битву веду силой смертного; / Одолеть бури этого безумного мира, / Поэтому помоги мне, помоги дитю.
И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон. / И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон.
Сохраним нашу веру - святое православие, / (Идущую) от царей сербских славной династии; / Покаянием жарким душу я умою, / И Царство Небесное верой добуду.
И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон. / И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон.
Святой мученик, прошу тебя, молюсь: / Помоги всякую напасть мне одолеть. / А когда крестом злобного змея побежу, / С тобой на Христа, Господа нашего, погляжу.
И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон. / И когда моя душа в беде тонет, / Помоги, помоги, святой Харитон.

Песма св.новомученику Харитону
Црна река слави Христова војника / Харитона светог славног мученика / Што за Христа страда и крв своју проли / Па на небу сада за нас Бога моли
И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне / И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне
Оче Харитоне, Богом изабрани / Мучениче свети Богом овенчани / У очима мојим твоја жртва блиста / Своју крв си дао за Бога и Христа
И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне / И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне
Тих и крепке воље, ватрени ревните / Без страха од смрти, подви га љубите / Богољубним срцем обдарен си био / Зато си за Христа радо крв пролио
И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне / И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне
Духом испод земља чопоро озверени / Жељан српске крви беше побеснели / Хтео је и Христа крвљу да излије / Ал безумни не зна да крв душу мије
И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне / И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне
Ти ликујеш сада с хором мученика / Док ја битку бијем снагом самртника / Да одолим бури овом лудом свету / Зато ми помози, помози детету
И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне / И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне
Да очувам веру свето православље / Од царева српских обитељи славне / Покајањем топлим душу да умијем / Да небеско царство вером задобијем
И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне / И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне
Мучениче свети, молим ти се молим / Помози да свакој напасти одолим / А кад крстом злобну аждају победим / Да са тобом Христа цара нашег гледим
И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне / И када ми душа у невољи тоне / Помози, помози свети Харитоне
 
Последнее редактирование:
Православный христианин
сербские
Даница Црногорчевић
Драган Мишкович

Говори, Господи
(на стихи свт. Николая Сербского, см. 1 Цар. 3:10 "Говори, Господи, ибо слышит раб Твой")

Говори Господе, слуга Твој Те слуша / Тебе, само Тебе, жељна му је душа / Немоћан је слуга да види и чује / Док у њему Твоје не заструје струје
Помози мом виду, помози мом слуху, / Слава Оцу, Сину и Светоме Духу.
Говори Господе, пре свршетка пута / Да ми с правог пута душа не залута / Говори ми тихо, ал нек буде јасно / Говори Преблаги, док не буде касно
Помози мом виду, помози мом слуху / Слава Оцу, Сину и Светоме Духу.
Знам: говорио си, ал опет говори, / Док од Твојих речи срце се разгори, / Док се вид отвори, и слух се оснажи / О говори Оче, слугу Твог ублажи
Помози мом виду, помози мом слуху, / Слава Оцу, Сину и Светоме Духу.
Знам: говорио си кроз Пророке давне / И кроз Сина свога и кроз свеце славне, / Ал, смилуј се црву, говори поново, / На језику Твоме, старо бива ново.
Помози мом виду, помози мом слуху, / Слава Оцу, Сину и Светоме Духу.
Нека речи Твоје у мени забрује / Да Твој слуга чује и браћи казује / Говори Господе, слуга Твој Те слуша / Твога слатког гласа жељна му је душа
Помози мом виду, помози мом слуху, / Слава Оцу, Сину и Светоме Духу.

сербские

О, Сербия, дом Божий
Рабы куют для тебя цепи, / Оковами ломают твою гордость, / Плюя тебе в лицо, / О, Сербия, дом Божий.
Ноги их на зло проворны, / Они порочат тебе по всему свету. / Выбрав участь - тебя ненавидеть, / Они клеветой тебе венок сплетают.
С развратом те бы женщины / Платья смрадные тебе скроили, / Но они не могут изменить / Твою душу, сердце твоё.
Поэтому хотят тебя мучать, / Ты - вызов безумным. / Ненавистник тебя распинает, / О, Сербия, дом Божий.
Соринки из твоего глаза вынимают / Пни без благодати. / Не понимают они, что делают, / Ведь это как Небеса обернуть.
Кто в тебя бросает камень, / Тому грех записывается. / Отчизна праотцов, / проникнутая Святым Духом.
Бесноватые хотят тебя бить, / Разъярённым тебя бы погубить, / Волоча тебя через трясину, / О, Сербия, дом Божий.
Оскорбляют тебя от отчаяния, / Стёрли бы тебя с лица Земли, если б могли. / А ты вне их досягаемости, / Ты принадлежишь Христу Богу.
Кто гнушается твоего образа, / Тот не видит красоту Божью; / Родина мучеников, / Путь к вечной жизни.
Родина мучеников, / Путь к вечной жизни. /

Ој Србијо, Божји доме!
Робови ти ланце кују, / оковима понос ломе. / Док те по образу пљују, / ој Србијо Божји доме
Ноге су им на зло брзе, / злогласе те свуд по свету. / Изабравши да те мрзе, / клеветом ти венац плету
Са блудом би да те жене, / хаљине ти смрадне кроје. / Ал не могу да измене, / твоју душу срце твоје.
Зато желе да те киње, / изазов си безумноме. / Ненавидник те распиње, / ој Србијо Божји доме.
Труње ти из ока ваде, / пањеви без благодати. / Не разумеју шта раде, / ко ће Небо да облати.
Ко на тебе камен баца, / грех му у прашини пише. / Отаџбино праотаца, / кроз које Дух Свети дише.
Бесни хоће да те туку, / јаросни би да те згроме. / Док те кроз каљугу вуку, / ој Србијо Божји доме.
Вређају те из очаја, / збрисали би те да могу. / Ти си им ван домашаја, / ти припадаш Христу Богу.
Ко се гнуша твога лика, / Божју не види лепоту. / Отаџбино мученика, / стазо вечноме животу.
 
Православный христианин
P.S.
сербские
Господи, Боже мой, благослови народ Твой
Наша вера православна. (Ихтис, живое)
Господь пришел. Господе дођи (Даница Никић)
Красный цветок
 
Православный христианин
P.S.
грузинские
„შევიდე სახლსა შენსა“ - მამა სერაფიმესა და „მუხამბაზის“ ემოციური გალობა
Войду в Твой дом из-за обилия Твоей любви и милости
 
Последнее редактирование:
Сверху